2 בספטמבר 2014 | 9:39
חדשות חמות
אתה נמצא כאן: ראשי / חינם / חדש בגוגל פליי + מדריך | Cloud Print- שירות הדפסת הקבצים מבית גוגל

חדש בגוגל פליי + מדריך | Cloud Print- שירות הדפסת הקבצים מבית גוגל

[googleplay url="https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.cloudprint"]

רובנו וודאי נתקלו לא פעם במקרה בו היה צורך להדפיס קובץ כלשהו- בין אם מדובר על מטלה להגשה עבור המורה או סיכום למנהל. בכל מקרה שכזה- לרוב לא הייתה בעיה משום שהקובץ היה ממוקם במחשב. עם זאת, במידה והקובץ ממוקם בסמארטפון שלנו- לרוב התהליך של העברתו למחשב היה לוקח יותר זמן מאשר תהליך ההדפסה עצמו. לכן, שלל חברות הציעו דרכים להדפסת הקבצים דרך הסמארטפון- וכעת מגיעה גם הדרך של גוגל וזוהי אפליקציית Cloud Print.

Cloud Print

כחלק ממגוון השירותים שגוגל מציעה לנו, ניתן למנות גם אפשרות מיוחדת להדפסת הקבצים שלנו מהמחשב.

לאחר שהגיע לעולם המונח "ענן" (Cloud) שמאפשר לנו לאחסן קבצים על גבי הרשת- גוגל החליטה לנצל אותו והכניסה אותו לשירות ההדפסה ויצרה את Cloud Print- שירות אשר מאפשר לנו לשלוח קבצים המאוחסנים בחשבון הגוגל- ישירות למדפסת שלנו

כעת, גוגל שחררה את אפליקציית Cloud Print הרשמית לגוגל פליי, והיא מאפשרת לנו לגשת לחשבון הגוגל ולהדפיס את הקבצים המופיעים בו או המאוחסנים במכשיר- ישירות מהאנדרואיד.

מאפיינים עיקריים

  • ניתן להדפיס כל קובץ שנבחר, החל ממסמכים פשוטים ועד לתמונות, בעזרת כל מכשיר אנדרואיד תומך.
  • ניתן להדפיס קבצים מכל אפליקציה תומכת ישירות ל-Cloud Print.
  • ניתן לעקוב אחר התקדמות ההדפסה שלנו דרך מרכז ההתראות.

על מנת שנוכל להתחיל ולהדפיס קבצים ישירות מהאנדרואיד שלנו בעזרת Cloud Print- עלינו לבצע פעולה אחת פשוטה והיא הגדרת המדפסת הביתית לחשבון. איך עושים זאת? אתם מוזמנים לעקוב אחר השלבים בסרטון הבא שמציג את תהליך ההגדרה שלב-אחר-שלב [המדריך מתחיל בדקה 1:00]:

לאחר שהגדרנו את המדפסת שלנו בחשבון ה-Cloud Print, נוכל לגשת לאפליקציה הרשמית של גוגל עליה דיברנו בכתבה זו > נלחץ על כפתור המדפסת המופיע בחלקו העליון של המסך > נבחר את האפליקציה ממנה נדפיס את הקובץ > נבחר את הקובץ ונמתין עד לסיום התהליך.

האפליקציה זמינה להורדה בחינם דרך הגוגל פליי ומותאמת עבור מכשירי אנדרואיד 2.3.3 ומעלה.

תודה לדניאל טרבלסי אשר הפנה את תשומת ליבי לעדכון.

אודות אורן

שמי אורן. בן 20. מהאתר למדתי הרבה ועכשיו הגיע הזמן שאתרום מהידע שלי. ברשותי מכשיר מדגם Nexus 5 מבית גוגל ו-LG בגרסת 4.4.3 (KitKat) וטאבלט מדגם Xoom מבית מוטורולה בגרסת 4.0.4 (Ice Cream Sandwich). אשמח לסייע בכל בעיה / שאלה / בקשה / הצעה במייל: iandroidil.help@gmail.com.